Zasielame aj na Slovensko!

Portrét domácího mazlíčka podle Fotky

 

Začněme úplně na začátku. Chcete-li na portrétu zvěčnit svého domácího mazlíčka, potřebujete dokonalou fotografii. Nejde o ledajaký snímek, ale o takový, který zachycuje podstatu duše vašeho miláčka. Považujte ji za základ. Co dělá fotografii dokonalou? Zde je několik tipů:

 • Pro kvalitní portrét je zásadní jasná, dobře osvětlená fotografie zblízka.
 • Pochopení jedinečné osobnosti vašeho domácího mazlíčka pomáhá při výběru správného stylu.
 • Komunikace s umělcem je klíčová pro zajištění realizace vaší představy o portrétu.
 • Díky možnostem přizpůsobení, jako jsou barvy pozadí, textury a přidání textu, je portrét skutečně osobní.

Tipy pro fotografování vašeho domácího mazlíčka

Než budete moci vytvořit portrét domácího mazlíčka na míru, je třeba mít dobrou fotografii vašeho domácího přítele. Nejste zrovna fotograf? Žádný strach. I tak můžete pořídit snímek, který zachytí osobnost a kouzlo vašeho domácího mazlíčka. Zde je návod, jak můžete vyfotit dokonalý snímek:

Pro začátek najděte místo, kde je váš mazlíček v pohodě a v klidu. Potřebujete, aby se projevila jeho skutečná povaha. Poté zajistěte dostatek světla. Přirozené denní světlo je lepší, ale v případě, že jste uvnitř, vyberte světlou místnost nebo můžete použít lampu.

Fotografie pořízená shora by mohla zkreslit proporce vašeho domácího mazlíčka. Raději si klekněte nebo dokonce sedněte tak, abyste byli svému zvířeti v úrovní očí. Tento konkrétní úhel je poutavější a může vytvořit mnohem lepší portrét.

Portrét psa - Domácí mazlíček

Osvětlení a také osvědčené postupy kompozice

Skvělé osvětlení a kompozice jsou tajnými ingrediencemi působivé fotografie domácího mazlíčka. Zde je to, co byste měli mít na paměti:

 • Používejte velmi měkké, přirozené světlo, abyste se vyhnuli výrazným stínům.
 • Ranní nebo pozdně odpolední světlo je obvykle nejlichotivější.
 • Pozadí mějte jednoduché, aby nerozptylovalo pozornost.
 • Pro dynamickou kompozici umístěte zvíře mimo střed.

Podpora spolupráce domácích zvířat při fotografování

Při fotografování domácích zvířat je nezbytná trpělivost. Abyste podpořili spolupráci, použijte pamlsky nebo třeba jejich oblíbenou hračku, abyste získali jejich pozornost. Ujistěte se, že udržujete lehkou a příjemnou náladu. Pokud se váš mazlíček baví, bude to na snímku vidět. A nezapomeňte, že nejlepší fotografie budou často momentky, takže mějte fotoaparát připravený!

>>> Mazlíčka si namalujete tady  <<<

Osobnost vašeho domácího mazlíčka

Každý domácí mazlíček je jiný a zachycení jeho individuality je to, co z portrétu udělá cennou památku. Zamyslete se nad tím, čím je váš mazlíček cenný. Může to být jeho hravé chování, oduševnělé oči nebo třeba rošťácký úsměv? Určení těchto vlastností vám pomůže při výběru správné fotografie a stylu portrétu.

Proměna fotografií v portréty

Rozhodování o nejlepším umělci

Když máte v ruce dokonalou fotografii, je čas najít umělce, který by jí dokázal vdechnout život. Zjistěte si, zda se jejich návrh shoduje s vaší vizí. Najděte si více informací, zapátrejte. Prohlédněte si portfolia, přečtěte si recenze a především si s umělci promluvte. Zeptejte se jich na jejich postup a na to, jak chtějí zachytit osobitý půvab vašeho domácího mazlíčka.

Na stylu záleží: Realismus vs. Zábava

Realismus nebo Zábava? Právě tato volba udává tón portrétu vašeho domácího mazlíčka. Realistický portrét zachycuje každý detail srsti, každý jednotlivý odstín, co nejvěrněji životu. Naopak zábavný portrét může vnést trochu fantazie nebo humoru, například zobrazit vaši čivavu jako malého superhrdinu, historickou osobnost apod. Vámi zvolený design a styl by měl souznít s tím, jak svého mazlíčka vnímáte a jak si ho přejete připomínat.

Poté, co jste si vybrali umělce a styl, je čas na spolupráci. Právě tady začíná to pravé kouzlo. Promluvte si s umělcem o vybrané fotografii a řekněte si o některých konkrétních požadavcích, které máte. Přejete si vyzdvihnout hravou stránku vašeho domácího mazlíčka, jeho královský postoj, nebo snad jeho uklidňující přítomnost? To je vaše šance ujistit se, že umělec rozumí vaší představě.

Například na MůjPortrét.cz si můžete vybrat z těchto stylů:

Styl Mazlík: Portrét plný Lásky

Styl Colores: Mazlíčci v Barvách

Styl Mazlíček Tužkou: Černobílý portrét Lásky

Spolupráce s umělcem

Skvělá spolupráce je založena na jasné komunikaci. Řekněte umělci o drobných detailech, které činí vašeho mazlíčka jedinečným. Možná je to způsob, jakým nastražují uši, když jsou zvědaví, nebo mírný sklon jejich hřbetu, když jsou uvolnění. Tyto detaily pomohou umělci vytvořit portrét, který bude nejen vizuálně správný, ale navíc bude emocionálně rezonovat.

Inspiraci najdete na MůjPortret.cz

Přezkoumání a následné schválení: Fáze náhledu

Po prvních diskusích se výtvarník pustí do práce. Až bude mít co ukázat, přejdete do fáze náhledu. To je vaše příležitost vidět, jak portrét ožívá, a provést některé změny. Jedná se o společnou práci a vaše zpětná vazba je nezbytná. Když se vám něco nezdá, je čas se ozvat. Cílem je vytvořit dílo, se kterým budete naprosto spokojeni.

Výběr pozadí a textur

Pozadí portrétu vašeho domácího mazlíčka je schopno vytvořit celou náladu. Představujete si tradiční jednobarevné pozadí, které nechá vašeho mazlíčka zaujmout hlavní roli? Nebo snad malebné pozadí, které odráží jeho lásku k přírodě? Také textury mohou dodat hloubku a rozměr. Hladká, lehká textura může působit moderně, zatímco plátnu podobná textura dokáže dodat obrazu klasický vzhled.

Portrét kočky Domácí mazlíček

Přidání jmen a zvláštních dat

Personalizovat portrét je snadné. Přidejte jméno vašeho domácího mazlíčka nebo nějaké podstatné datum, podobného dni, kdy se stal součástí vaší rodiny. Tyto doplňky fungují jako připomínka pouta, které sdílíte, i milníků, které jste společně oslavili.

Zde je tip: Pro téměř jakýkoli textový obsah zvolte písmo, které odráží celkový design portrétu. K zábavnému portrétu se hodí hravé písmo, zatímco ke klasickému vyobrazení se hodí stylové písmo.

Závěrečné úpravy: Přizpůsobení portrétu

Když se portrét blíží k dokončení, myslete na závěrečné úpravy. Může to být cokoli od barevné palety až po přidání určitých prvků, které mají pro vás a vašeho mazlíčka význam. Jsou to právě tyto drobné detaily, které proměňují uměleckou část v individuální památku.

>>> Mazlíčka si namalujete tady  <<<

Zachování a vystavení vašeho portrétu

Jakmile je váš portrét hotový, nejde jen o samotné umění, ale právě o to, jak ho uchováte a vystavíte. Vhodný rám a umístění dokáže vylepšit jeho krásu a zajistit, že obvykle vydrží po generace.

Rámování pro dlouhou životnost

Výběr rámu není jen o estetice, ale také o ochraně. Kvalitní rám a sklo dokáží ochránit portrét před prachem, slunečním zářením i časem. Vyberte si sklo s UV ochranou, abyste zabránili vyblednutí, a rám, který portrét zvýrazní a zapadne do vašeho domova.

Nápady na umístění portrétu

Umístění portrétu vašeho domácího mazlíčka může mít velký vliv na to, jak bude vnímán. Zavěste jej ve výšce očí v obytné místnosti, kde by mohl být obdivován každý den. Přemýšlejte o osvětlení a pozadí - mnohem méně přeplněný prostor zaručí, že portrét vašeho domácího mazlíčka bude rozhodně středem pozornosti.

 • Při výběru rámu myslete na barevnost místnosti a světelné efekty.
 • Portrét zavěste na místo zcela bez přímého slunečního světla, abyste zabránili vyblednutí.

Vyberte místo, kde portrét každý uvidí a kde se jím budou kochat hosté i rodina. Díky tomu můžete vytvořit trvalou a krásnou poctu svému domácímu mazlíčkovi, která uchová vzpomínku na něj ve vašem domově.

Rozhodování o originálním dárku pro přátele a rodinu může být obtížné, ale portrét domácího mazlíčka na zakázku je hřejivou volbou, které si jistě budou vážit. Při výběru portrétu pro někoho jiného zvažte jeho osobní styl a také pouto, které sdílí se svým domácím mazlíčkem. Hravý, zábavný portrét je ideální pro osobu s hravou osobností, zatímco konvenční, realistický portrét může odpovídat někomu s tradičním vkusem.

Nápady na dárkové balení

Předat portrét domácího mazlíčka jako dárek musí být událost sama o sobě. Zvolte dárkové balení, které napoví, jaký poklad se v něm skrývá. Pro hravý nádech použijte balicí papír s otisky tlapek nebo třeba kostí a pro stylovou prezentaci zvolte luxusní papíry s texturou. Vše završte stuhou a visačkou s nápisem: "Uvnitř na vás čeká někdo výjimečný."  

Důvodem, proč je portrét domácího mazlíčka opravdu výjimečný, je to, jak odráží osobitý charakter vašeho psa, kočky, opeřeného nebo třeba šupinatého přítele. Ať už je to sklon hlavy, záblesk v oku nebo třeba způsob, jakým se často usmívá, jsou to detaily, které budou přinášet radost a vzpomínky po celá desetiletí. Proto nespěchejte, pečlivě si vyberte fotografii a umělce a využijte postupu, který z vašeho milovaného mazlíčka udělá něco krásného.

Nezapomínejte, že portrét domácího mazlíčka na zakázku je mnohem víc než pouhá fotografie. Je to oslava života vašeho domácího mazlíčka  a také krásná věc, která vypráví příběh vaší lásky. 

Mohlo by vás také zajímat: Kresba vtipné Karikatury z Fotky na zakázku online