Zasielame aj na Slovensko!

Malovaný Portrét Tužkou podle Fotografie na míru

 

Představte si, že vezmete okamžik, třeba láskyplný pohled a proměníte ho v umělecké dílo, které vypovídá o všem, aniž by řeklo jediné slovo. Takové jsou portréty na zakázku kreslené tužkou podle fotografií. Je to víc než jen kresba. Je to vzpomínka na papíře a památka na generace.

Pojďme tedy prozkoumat tuto uměleckou formu a podívat se, jak se z obyčejné fotografie může stát portrét podle fotky kreslený tužkou.

Proměna vzpomínek v umění: Portréty tužkou na míru z fotografií

Portréty tužkou na míru jsou mnohem víc než jen kresby. Jsou to osobní díla vytvořená umělci za pomocí tužky. Ti pak promění vaše fotografie v detailní, emotivní umělecká díla.

Co jsou tedy portréty tužkou na zakázku?

Jedná se o ručně kreslená umělecká díla vytvořená pomocí tužek. Umělec promění fotografii v kresbu a zachytí podobu a osobnost fotografovaného. Tento typ umění demonstruje použití černobílé barvy a jednoduchosti.

Nejdůležitější je, že každý tah dodává portrétu život a texturu. Jedná se o trpělivý proces vyžadující přesnost a znalost světla a stínu.

Objednat si portrét na zakázku můžete například na MůjPortrét.cz

Tvorba personalizovaného portrétu tužkou

Cesta od fotografie k portrétu tužkou začíná snímkem. Fotografie by měla být jasná, ve vysokém rozlišení a měla by odrážet charakter subjektu. Když se snímek dostane do rukou umělce, bude ho studovat a všímat si od úsměvu po jiskru v očích.

Poté umělec načrtne základní obrysy a vrstvy stínování, aby vytvořil objem a hloubku. Zde se odehrává kouzlo, kdy si linie a stíny hrají, aby odhalily osobnost objektu. Výsledkem je ručně kreslený portrét, který intimně a s grácií zaznamenává okamžik v čase.

Ale nepředbíhejme. Správná fotografie musí být vybrána ještě předtím, než se tužka umělce dotkne papíru.

Výběr správné fotografie pro portrét tužkou

Správná fotografie pro portrét tužkou je jako výběr správného rámu pro obraz. Vytváří scénu pro celé umělecké dílo. Fotografie by měla být kvalitní a měla by reprezentovat emoce nebo vzpomínky, které chcete na portrétu vyjádřit.

Tipy pro výběr správného obrázku

Tipy pro výběr fotografie:

 • Hledejte snímky s dobrým osvětlením a kontrastem. To pomůže autorovi definovat rysy.
 • Vyberte fotografii, která pro vás něco znamená a která představuje emoci, kterou chcete zachytit.
 • Dbejte na to, aby byl obličej fotografované osoby zřetelně zobrazen a nebyl zakryt stíny nebo předměty, protože u portrétů je důležitá mimika.

Zvažte také, jaký příběh má portrét vyprávět. Je to příběh o přátelství a lásce nebo vzpomínka na dětství? Správná fotografie vám tento příběh zprostředkuje na první pohled.

Zde najdete výborné tipy pro výběr fotografie: Tipy pro výběr fotografie pro ručně kreslený portrét

Kritéria kvality a kompozice fotografie

Fotografie, kterou vyberete, je rozhodující, protože je předlohou pro autora. Snímek s vysokým rozlišením umožňuje umělci vidět detaily menších rozměrů a nuance, které mohou mít na výsledném portrétu zásadní vliv. Kromě toho musí být kompozice (umístění objektu v záběru) vyvážená a atraktivní.

Připomeňme, že čím lepší je fotografie, tím působivější je portrét. Proto vyberte fotografii, která odráží subjekt a vaše srdce.

Až budete vědět, jak vybrat správnou fotografii a jakým způsobem se portrét tužkou vytváří, budeme v této části pokračovat v uměleckém zpracování.

Ručně kreslené portréty tužkou vs. digitální umění

Ve světě digitálního umění je třeba pochopit, proč jsou ručně kreslené portréty tužkou v umění výjimečné. Na rozdíl od digitálních výtisků je každý tah tužkou jedinečný a nelze jej kopírovat kliknutím. Ručně kreslené portréty se vyznačují osobitým stylem umělce.

Výhody ručně kreslených portrétů tužkou

Ručně kreslené portréty poskytují mnoho výhod, které digitální metody postrádají:

 • Originalitu: Žádné dva ručně kreslené portréty nejsou stejné.
 • Textura: Tužka na papíře dodává portrétu hloubku, které se tisk nemůže vyrovnat.
 • Osobní spojení: Když víte, že umělec strávil nad vaším portrétem několik hodin, cítíte se k dílu více připoutáni.

Ačkoli jsou digitální portréty nádherné, postrádají osobní přístup jako ručně kreslené dílo.

Srovnání tradičních technik s digitálními metodami

Tradiční techniky kresby tužkou vyžadují zručnost a trpělivost. Digitální metody jsou sice efektivní, ale vytvářejí uniformnější a méně osobní výstup. Pohyby ruky, tlak a individuální styl umělce nelze softwarově přesně napodobit, proto jsou tradiční kresby tužkou nepřekonatelné.

Podstata, kterou je třeba zachovat: Zachycení emocí tužkou

Pravděpodobně nejpřesvědčivějším aspektem portrétů kreslených tužkou je to, že dokáží zaznamenat a vyjádřit emoce způsobem, který je slovům až neuvěřitelně přístupný. I ten nejmenší detail v tužkové lince může vyjádřit úsměv nebo intenzitu pohledu, ale přitom zachovat předmět velmi osobním způsobem.

Černobílý styl Noiré tužkou zachytí podstatu: Styl Noiré

Pochopení hodnoty detailu a přesnosti

Detail a přesnost jsou dva klíčové prvky dobrého portrétu tužkou. Umělci musí být naladěni na drobné detaily, které určují něčí tvář. Umístění stínu nebo jemná linka vyznačující vrásku mohou vytvořit nebo zničit věrnou podobu.

Jsou to detaily, které dělají portrét tužkou emocionálně silným. Nejde jen o správné proporce. Jde o to, aby kresba ožila, aby odrážela subjekt.

Emocionální dopad černobílého média

Volba černobílého portrétu tužkou není pouze stylistická; je to vědomé rozhodnutí zachytit syrové emoce fotografované osoby. Bez rozptylování barvami se diváci emocionálně zapojí do předmětu portrétu.

"Ve světě přesyceném barvami vyprávějí bílé a černé portréty jednoduchý, ale hluboký příběh, který je otevřený interpretaci a pro diváka také velmi osobní."

Přizpůsobte si svůj portrét tužkou

Ačkoli smyslem portrétu tužkou je věrně zobrazit předmět, personalizace mu může dodat význam. Umělci mohou do portrétu zakomponovat prvky, které pro vás mají význam, nebo upravit styl podle vašich představ, takže výsledný portrét je víc než jen kresba - je to vyjádření individuality.

Portrét tužkou

Přizpůsobení dodávající osobní nádech

Přizpůsobení mohou zahrnovat přidání oblíbeného předmětu subjektu nebo změnu pozadí tak, aby odráželo oblíbené místo. Díky všem těmto detailům je portrét skutečně váš, s pozadím, které vypovídá o vás a vaší rodině.

Možnosti pozadí a motivů

U pozadí a motivů jsou možnosti nekonečné:

 1. Jednoduché, jednolité pozadí může pomoci udržet pozornost na objektu.
 2. Složitá scéna může vyprávět příběh nebo obnovit vzpomínku.

Témata, jako je příroda, město nebo abstrakce, mohou určovat náladu a poskytovat kontext portrétu malovaného tužkou. Když si s umělcem promluvíte o své představě, pomůže vám určit, jak portrét přizpůsobit vašemu vkusu.

Jak portrét tužkou vzniká, roste očekávání, kdy jej budete mít vystavený u sebe doma. Nejprve byste se však měli naučit, jak obraz vystavit.

Od skici k zarámování a vystavení portrétu

Až budete mít svůj portrét kreslený tužkou v ruce, vystavte si ho doma. Správný rám váš portrét ochrání a zajistí, že bude dobře vypadat.

Správný rám pro vaše umělecké dílo

Tipy pro výběr rámu

Zvažte styl portrétu a vyberte vhodný rám.

Jednoduché rámy se často nejlépe hodí k portrétům kresleným tužkou, protože neodvádějí pozornost od uměleckého díla.

Kvalitní materiály pro rámování zachovají váš portrét po dlouhá léta

Se správným rámem bude váš portrét tužkou více než jen kresbou - stane se součástí výzdoby vašeho domu a vyvolá konverzaci a obdiv každého, kdo si ho prohlédne.

Návrhy na umístění portrétu

Když je portrét tužkou zarámovaný, musíte vědět, kam ho umístit. Chcete ho mít někde, kde ho bude možné ocenit, ale zároveň bude chráněn před poškozením. Dobrou volbou je stěna v obývacím pokoji nebo klidná pracovna. Zvažte osvětlení v místnosti; nepřímé přirozené světlo portrét osvětlí, aniž by docházelo k oslnění nebo vyblednutí.

Umístěte portrét tak, aby byl ve výšce očí a umožňoval snadné prohlížení. Nezapomeňte, že umístění by mělo diváka přimět k tomu, aby se zastavil a dílo si prohlédl, aby ocenil detaily, které ho činí výjimečným.

Objednávka a dodání portrétu tužkou: Co můžete očekávat

S objednávkou přichází očekávání. Od chvíle, kdy vyberete fotografii, až do okamžiku, kdy vám hotový portrét dorazí ke dveřím, jste součástí procesu, který přetváří vzpomínky do umělecké podoby.

Proces objednávání krok za krokem

Objednání portrétu tužkou na zakázku je snadné:

 1. Vyberte si skvělou fotografii - takovou, kterou chcete zvěčnit na portrétu.
 2. Zvolte si velikost a vlastní úpravy.
 3. Nahrajte fotografii na stránky umělce a proveďte nákup.

Jakmile umělec dostane vaši fotografii, začne vytvářet váš portrét. V závislosti na postupu umělce můžete dostávat aktualizace o průběhu nebo dokonce náhled ke schválení.

Objednat si portrét můžete například na MůjPortrét.cz

Odhadované lhůty a informace o přepravě

Při vytváření vlastního portrétu tužkou je nutná trpělivost. Tato doba se může pohybovat od několika týdnů až po několik měsíců v závislosti na časovém rozvrhu umělce a složitosti portrétu. Vaše dílo bude zabaleno a odesláno, jakmile bude připraveno. Různé doby přepravy se liší, ale většina umělců nabízí sledování, takže můžete sledovat svůj portrét ze studia až k vám domů.

Péče o váš portrét tužkou vytvořený na zakázku

Portrét tužkou je víc než malba. Je to poklad, o který je třeba dlouhodobě pečovat.

Osvědčené postupy pro konzervaci a údržbu

Jak udržet svůj portrét v co nejlepším stavu:

 • Rámujte ho za sklo, aby se na něj neprášilo, nevlhlo a nezůstávaly na něm otisky prstů.
 • Umístěte jej mimo dosah přímého slunečního světla, aby nevybledl.
 • Při čištění sklo oprašte měkkým hadříkem. Nepoužívejte čisticí prostředky přímo na portrét.

Dodržením těchto jednoduchých kroků bude váš portrét tužkou trvalou připomínkou okamžiku, který zachytil.

Působení světla a účinky stárnutí

Všechna umělecká díla podléhají působení světla a stárnutí v průběhu času. Chcete-li tyto účinky omezit:

 • Vystavte portrét v prostoru se stabilní teplotou a vlhkostí.
 • Použijte sklo s ochranou proti UV záření v rámu, abyste zabránili poškození slunečním zářením.
 • Neumisťujte portrét do blízkosti zdrojů tepla nebo na místa, kde se mohou výrazně měnit teploty - to způsobí rozpínání a smršťování papíru, což může vést k poškození uměleckého díla.

Při správné péči váš portrét vytvořený na zakázku přetrvá léta a stane se rodinnou památkou, která vydrží celý život.

V neposlední řadě je portrét tužkou na míru investicí, která dodá vašemu domovu něco osobního. Zprostředkovává emoce a vzpomínky tak, jak to dokáže jen málokteré jiné umění. Výběrem správné fotografie, spoluprací s umělcem a správnou péčí o hotové dílo získáte krásné a smysluplné umění. Portrét vytvořený tužkou je víc než jen kresba, je to zážitek. Je to součást vaší historie, vytvořená tak, aby přetrvala.

Lidé také rádi čtou: Ručně malovaný obraz z fotky k Výročí Svatby