Zasielame aj na Slovensko!

Slučte fotografie do malovaných portrétů a spojte své blízké

 

Představte si obraz, kde kresba vypráví příběh, každá barva představuje vzpomínku a tváře jsou ty, které jsou vám drahé. To je kouzlo portrétů malovaných na zakázku, které spojují více fotografií. Je to jedinečný způsob, jak nechat zmizet vzdálenosti, zacelit čas a zavzpomínat na vztahy.

Proč se spokojit s okamžikem, když můžete do jednoho snímku vtěsnat celé vyprávění? Toho se snažíme dosáhnout, když spojujeme fotografie a vytváříme malované portréty podle fotky. Nejde vyloženě o vytváření uměleckých děl, jde o spojení nových vztahů a jejich přenesení na plátno.

Zachycení souvislostí: Umění kombinovat fotografie

Proč jsou malované portréty víc než fotografie?

Fotografie zachycují okamžik, ale malované portréty? Ty pak vyprávějí příběh. S malovaným portrétem se nemůžete omezit na jeden čas nebo místo. Můžete znovu spojit své blízké z různých období - rodinné setkání, které se vymyká času i geografii.

Textura a hloubka navíc dodávají obrazu auru tepla a přítomnosti, kterou fotografie často postrádají. Obraz není jen vidět, je prožíván, je cítit. Je to emocionální objekt, který odráží čas.

A také je tu pak věc odkazu. Malované portréty jsou dědictvím. Nejsou to jen obrazy, jsou to vaše rodinné dějiny, namalované tahy současnosti, které se odrážejí v budoucnosti.

Emocionální hodnota rodinných malovaných portrétů

Proč máme tak rádi rodinné portréty? Protože jsou víc než jen uměním; jsou oslavou našich pout. Když spojujeme fotografie do malovaného portrétu, neskládáme tváře, ale sjednocujeme obrazy.

Představte si dávno zesnulého prarodiče, jak je namalovaný vedle vnoučete, které nikdy nepoznal. Nebo sourozence, které dělí tisíce kilometrů, opět pohromadě v rodinné scéně. Tyto portréty přesahují fyzickou stránku a stávají se symbolem spojení a vzpomínek.

Kombinovaný portrét dědečka s vnoučaty

Výběr správných fotografií

Nyní první krok v tomto úžasném procesu: výběr správných fotografií. Zde začíná váš příběh - vyberte snímky, které jednak vypadají skvěle dohromady, jednak odpovídají příběhu, který chcete vyprávět.

Zvažte okamžiky, které definují vaši rodinu. Možná je to letní setkání na chalupě, rodinná oslava narozenin nebo fotky z daleké minulosti, které zachycují osobnosti vašich blízkých. Tyto snímky jsou základem vašeho portrétu.

Tipy pro výběr správných fotografií najdete ZDE

Tipy pro výběr fotografií s příběhem

 • Hledejte fotografie, které ve vás vyvolávají emoce a vyprávějí část vašeho rodinného příběhu.
 • Vybírejte snímky s jasnou mimikou, které vyjadřují osobnost a pocity.
 • Zvažte vztahy lidí na snímcích. Vybírejte snímky, které tyto vazby ukazují.

Osvětlení a kompozice

Osvětlení určí, jak se vaše fotografie spojí v obraz. Konzistentní osvětlení na všech fotografiích vytváří dojem, že všichni byli v době pořízení fotografie pohromadě.

Stejně důležitá je i kompozice. Rozmístění lidí, jejich postoje a interakce v záběru mohou buď ovlivnit, nebo narušit plynulost vyprávění portrétu. Snažte se najít rovnováhu, která bude působit dynamicky, ale vyváženě.

Harmonie ve sloučených portrétech

Harmonie ve sloučeném portrétu je jako symfonie, která se orchestruje sama. Každý prvek musí fungovat v souladu. Výzvou je kombinovat různé fotografie s různým pozadím, osvětlením a perspektivou.

Snadné prolínání různých zdrojů

Pro správné smíchání je třeba provést následující kroky:

 • Aby každý prvek vypadal, že patří do stejného prostoru, je třeba zajistit konzistentní osvětlení a stíny.
 • Měřítko a perspektiva musí být upraveny tak, aby každá osoba vypadala proporcionálně k ostatním.
 • Prvky v pozadí by měly být vybrány nebo vytvořeny tak, aby doplňovaly objekty a neodváděly od nich pozornost.

S ohledem na tyto skutečnosti bude výsledný portrét vypadat nejen přirozeně, ale bude také vzbuzovat emoce. Účast každé osoby na obraze bude mít nějaký smysl a význam.

Nejlepší volbou pro kombinovaný portrét je Styl Šarmé.

Pózování a umístění osob správný pro emocionální dopad

Záleží na tom, jak každého člena rodiny na portrétu umístíme. Nejde o to, aby se tam všichni vešli; jde o životní styl. Jde o vyprávění jejich příběhu. Například umístění prarodičů do středu může představovat jejich ústřední roli v rodině. Když je obklopíte jejich dětmi a vnoučaty, naplníte srdce a prostor odkazem, který vytvořili s láskou.

Při výběru póz se snažte najít přirozené, uvolněné pózy. Strnulé, formální pózy mohou vytvářet odstup a jemná ruka na rameni nebo vřelé objetí vtáhne diváky do rodinného kruhu. Zamyslete se nad drobnými způsoby, kterými vaše rodina vyjadřuje lásku, a pokuste se je zakomponovat do portrétu.

Nezapomeňte, že jde o mnohem víc než jen o fotografii - je to zachycení vaší rodiny. Všímejte si proto, jak jednotlivé osoby komunikují s ostatními, a nechte je, aby se na portrétu objevily.

Personalizace a detaily

Portrét na míru dělají také osobní prvky. Jsou to drobnosti - oblíbené hodinky, obnošený klobouk, nějaký cenný šperk - které obraz oživí. Požádejte umělce o zahrnutí těchto detailů. Jsou to tajné ingredience, které dělají dobrý portrét skvělým.

Přidání jedinečných prvků

Vezměte v úvahu výjimečné věci ve vaší rodině. Jako je třeba společný koníček či rodinný mazlíček. Zahrnutí těchto prvků do portrétu jej personalizuje a pro ty, kteří si jej prohlížejí, bude mít větší význam.

Pokud je srdcem vašeho domova hudba, přidejte noty nebo hudební nástroje. Tyto prvky vyprávějí příběh vaší rodiny vizuálním jazykem.

Začlenění symbolů rodinných vazeb

Symboly mohou symbolizovat nehmotné - lásku, jednotu, růst. Použijte symboly, které tyto pojmy na portrétu znázorňují. Strom s hlubokými kořeny může představovat sílu a dlouhověkost rodinných vazeb. Ruce spletené dohromady mohou symbolizovat jednotu a podporu.

Zeptejte se umělce, jak tyto symboly začlenit do obrazu. Je to nenápadný, ale přesto účinný způsob, jak portrét personalizovat.

Kombinovaný portrét voják

Technické aspekty kombinace fotografií

Technická stránka kombinace fotografií do malovaného portrétu je místem, kde se umění setkává s vědou. Jedná se o opravdu jemný proces, který vyžaduje pozornost k detailům a pochopení uměleckých principů.

Kvalita zdrojových snímků

Kvalita zdrojových fotografií je rozhodující. Nejlepším výchozím bodem jsou snímky s vysokým rozlišením a dobrým osvětlením. Poskytují umělci jasnost a detail, aby zachytil podobu a podstatu každé osoby.

Buďte však klidní, pokud některé z vašich fotografií nejsou dokonalé. Zkušený umělec vám může pomoci některé prvky vylepšit nebo dokonce znovu vytvořit. Klíčem je mít vizi a zůstat umělci k dispozici.

Proces malování: Od fotografie k plátnu

Přechod od fotografie k plátnu je proměna. Umělec načrtne kompozici, každou fotografii a to, jak zapadá do ostatních. Vypracuje rozvržení tak, aby každá osoba dostala patřičný význam a prostor.

V průběhu malby vrství barvy, textury a detaily. Každá vrstva navazuje na předchozí a dodává portrétu hloubku a život. Tento proces může trvat dlouho, ale je to práce plná lásky, při níž vzniká rodinný poklad.

Praktické úvahy

Nyní přejděme k praktickým úvahám. Chcete ze svých fotografií vytvořit malovaný portrét - ale kde začít? Na výsledku vašeho rodinného portrétu závisí výběr umělce a služby.

Výběr správného umělce nebo služby

Výběr umělce je individuální, ale zde je několik pokynů, které je třeba zvážit:

 • Prohlédněte si jeho portfolio a ujistěte se, že jeho styl s vámi souzní.
 • Zkontrolujte recenze a reference předchozích klientů.
 • Promluvte si s ním o své vizi a zapojte ho do projektu.

Důležitá je komunikace. Chcete umělce, který je talentovaný a zároveň reaguje na vaše představy. Koneckonců jde o partnerství mezi vámi a umělcem, jehož cílem je vytvořit něco, co bude reprezentovat vaši rodinu.

S těmito úvahami a kroky na paměti jste na cestě k vytvoření malovaného portrétu, který bude poutat vaši rodinu a stane se součástí vašeho rodokmenu.

Správný umělec je jako najmout si rodinného vypravěče. Jejich štětec je vaše historie psaná perem. Proto budete potřebovat někoho, jehož umělecký hlas dokáže vyprávět příběh, který chcete vyprávět.

 Jakmile najdete umělce, přejděme k jádru věci: k nákladům, načasování a komunikaci. Uveďte předem svůj rozpočet a zeptejte se na honorář umělce. Pochopte, že kvalitní portrét namalovaný na zakázku je investice času a peněz. Umělec bude potřebovat čas, aby vaše fotografie zkombinoval do hotového uměleckého díla, takže buďte realističtí ohledně časového harmonogramu.

Prezentace malovaného portrétu

"Obraz říká to, co se slovy nedá vysvětlit" - obzvláště u rodinného portrétu, který je tak nabitý emocemi. Právě způsob, jakým jej prezentujete, může mít vliv.

Když je portrét dokončen, je čas ho pověsit ve vašem domě. Rozhodující je správné místo. Mělo by to být místo, na kterém obraz oceníte a kde může vašemu domovu dodat trochu tepla. Při rozhodování, kam rodinný portrét pověsit, zvažte osvětlení, barvu stěn a ruch v místnosti.

A myslete na to, jak bude váš portrét odhalen. Může to být rodinná událost, kterou portrét představuje. To je odměna za vaši práci: čas, kdy si můžete vychutnat význam obrazu.

Když je portrét zavěšen a vaše rodina se shromáždila, vychutnejte si reakce a oslavu. Tento konkrétní obraz bude podnětem ke konverzaci, uchovatelem vzpomínek a památkou na dlouhou dobu.

Portrét rodiny s vnučkou

Umístění do správného prostoru ve vašem domě

Prostor, kam svůj obraz zavěsíte, může ovlivnit to, jak se na vás bude působit a co bude vyjadřovat. Vyhledejte centrální místo v životě vašeho domova, jako je obývací pokoj nebo jídelna, které vzbudí pozornost a vyvolá diskusi. Ujistěte se, že osvětlení doplňuje obraz a zvýrazňuje barvy a detaily, aniž by bylo oslňující.

Přemýšlejte také o výzdobě a barevnosti místnosti. Váš portrét by měl zapadat do okolí a stát se součástí příběhu vašeho domova. Správné umístění dá portrétu vyniknout a učiní z místnosti váš ústřední bod.

Údržba a péče pro dlouhou životnost

A nakonec, jak udržet váš portrét krásný po celé generace. Obrazy potřebují péči, aby zůstaly ve formě a živé. Zde je několik tipů:

 • Uchovávejte portrét mimo dosah přímého slunečního světla, aby nevybledl.
 • Oprašujte jej měkkým, suchým hadříkem; nepoužívejte chemické čisticí prostředky.
 • Portrét ochrání zarámování do skla s ochranou proti UV záření.

Dodržení těchto jednoduchých kroků zajistí, že váš na zakázku malovaný portrét bude trvalou vzpomínkou na rodinné pouto po několik generací.

Tady vám můžou hodně poradit: MůjPortrét.cz