Jak vyfotit selfie pro kreslený obraz z fotky?

Jak pořídit skvělé selfie pro kreslený obraz z fotky: Průvodce krok za krokem

Nejprve je třeba pořídit fotografii, abyste mohli selfie proměnit v portrétní malbu. Tento průvodce vysvětluje, jak pořídit selfie, ze kterého se stane obraz. Žádné zbytečnosti, jen přímočaré rady.

Než se však pustíte do fotografování, může vše změnit trocha přípravy.

Co byste nikdy neměli opomenout?

1. Klíčové je osvětlení

Dobré osvětlení je důležité. Přirozené světlo je váš přítel. Postavte si obličej k oknu nebo vyjděte ven. Měkké, rozptýlené denní světlo zvýrazní rysy, aniž by vytvářelo ostré stíny.

2. Vyberte správné pozadí 

Zvolte jednoduché, nepřeplácané pozadí, které nebude odvádět pozornost od fotografovaného objektu - vás. Stačí obyčejná zeď nebo přírodní prostředí.

3. Hezky se oblečte

Zní to banálně, ale často se na to zapomíná. Nezapomeňte, že budete ve stejném oblečení namalování na obraz. Oblečte si něco, co vám sluší a co se dobře hodí na obraz. Nejlepší jsou barvy nebo jednoduché vzory.

Jak vyfotit selfie

Vytvoření dokonalého selfie

Nyní jste připraveni pořídit selfie v naději, že bude použito pro portrétní malbu.

Nastavení fotoaparátu

Použijte nejvyšší rozlišení nebo nastavení kvality na fotoaparátu nebo chytrém telefonu. Tím poskytnete autorovi dostatek detailů, se kterými může na fotografii pracovat.

Správný úhel

Držte fotoaparát trochu nad úrovní očí a nakloňte jej dolů, abyste získali lichotivý úhel. Ujistěte se, že je váš obličej celý v záběru, a udržujte uvolněný a přirozený postoj.

Výraz je důležitý

Váš výraz bude na obraze zachycen, proto jej volte s rozmyslem. Úsměv nebo zamyšlený pohled může výsledné dílo učinit osobnějším.

Udělejte záběr

Použijte časovač nebo dálkové ovládání a soustřeďte se na svou pózu a výraz. Pořiďte několik snímků, abyste měli na výběr.

Úvahy po fotografování

Po pořízení selfie je třeba udělat několik následujících věcí, než jej odešlete k namalování.

Prohlížení fotografií

Podívejte se na jasnost, osvětlení a výraz. Úplně nejlepší fotografie pro malbu nemusí být ta, kterou byste zveřejnili na sociálních sítích. Zvažte, jak bude přetvořena v umělecké dílo.

Tipy pro výběr fotografie pro ručně kreslený portrét

Dobře zvažte úpravy

Nejlepší je provádět minimální úpravy. V případě potřeby upravte jas nebo kontrast, ale ne těžké filtry nebo úpravy, které zkreslují váš přirozený vzhled.

Najděte správného umělce

Najděte si umělce ve vašem stylu, který pracuje s fotografiemi a má zkušenosti s jejich proměnou v obrazy. Jeho postřehy vám také mohou pomoci vybrat správné selfie pro daný obraz.

Dodržujte několik základních rad

Pořízení selfie pro portrétní malbu je tedy víc než jen rychlé vyfocení. Jde o vytvoření základu pro umělecké dílo. Dodržením těchto kroků získáte portrétní obraz, který vás bude dobře odrážet. Klíč je v přípravě, zachycení a výběru selfie. Vybírejte moudře a uvidíte se ve zcela novém světle.

Více inspirace najdete na MůjPortrét.cz Pokud si nejste jistí jakou fotografii vybrat, tam vám určitě pomůžou.